Nový začátek

15. září 2017 v 10:29 | Monča
Ahoj všem. Poslední dobu se toho hodně stalo. Zjistila jsem, že opravdu potřebuju změnu. Od všeho si odpočinout. Přítel má to samé. A tak minulý týden navrhl, že bychom mohli vycestovat. Nejdřív se mi to nezdálo, ale čím víc o tom mluvil, tím víc se mi to začalo líbit. Práce mě tu nebaví, lidi tu jsou na sebe zlí a obecně je to tu špatný. Tím nechci říct, že jinde to bude lepší, spíš tam budou jiný problémy. Jako cíl cesty jsme si vybrali Amsterodam. Nechtěli jsme na jih, jelikož jih Evropy je čistě turistický a špatně bychom tam hledali v zimě práci. A na severu je zima a tu nemáme rádi. Mia jí kort špatně snáší (má pak vyrážku a celá se škrábe). Tak přítel začal zjišťovat, co vše potřebujeme, jak s pejskama (jelikož jedou s námi), jaké jsou ceny nájmů, průměrné platy, prostě všechno. Mé poslední pochybnosti odezněly a já se do toho taky plně položila. Odjíždět bychom měli v půli prosince. Letošní Vánoce budou zvláštní. V Holandsku totiž Vánoce neslaví. Ale jsem domluvená s rodičema, že je oslavíme spolu o něco dříve. Už jsme se zkontaktovali i s pár Čechy žijícími přímo v Amsterodamu. Hodně nám radí a pomáhají. Prý tam jsou lidi milí a vstřícní, nestresují. Hlavně proto se těším. Odpočinout si od všeho toho shonu kolem a třeba aspoň na chvilku moc vypnout a užívat si atmosféru toho nádherného města. Jasný, bude to hodně těžký ze začátku, ale myslím, že za pár měsíců se vše uklidní a bude jen a jen dobře. Hlavně tam hnu s knížkou. Co se týče práce, to asi budě největší změna. Zatím jsem uvažovala, že si najdu práci v nějaké menší kavárničce. Potřebuju se rozkoukat a i tu angličtinu potrénovat. Přes 2 roky jsem nemluvila anglicky. Vlastně naposled více, když jsem pracovala v Costě. Myslím, že to problém nebude. Připravuju se. I přítel se připravuje a každý den se učí. Bydlení už hledáme přes jedny webovky. Průměrně za menší byt se zaplatí cca 1000 euro. Ale byt je zařízený a nádherný. Mají tam fakt krásnou architekturu. Nicméně platy jsou také vyšší. Pokud je vám 23 let a více, tak berete měsíčně minimálně 1300Euro. Přítelovi bude už 25, když tam budeme, takže zase bude mít o něco vyšší. Já zase naopak budu brát míň, protože mi bude 21/22 let, když tam budeme. Ale myslím, že to zvládneme.
Rozhodně budu podávat reportáže, možná i nějaké video. Strašně se těším. A pokud mátě někdo nějaké tipy, postřehy, rady atd. budu jedině ráda, když se podělíte :)

Monča
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 15. září 2017 v 11:12 | Reagovat

Hodně štěstí!:-)

2 Mončí Mončí | 15. září 2017 v 12:00 | Reagovat

[1]: děkujeme :)

3 vecne-zamilovana-naivistka vecne-zamilovana-naivistka | Web | 16. září 2017 v 18:55 | Reagovat

Wow, to je perfektní, že jste se takhle domluvili a prostě si šli za svým novým cílem poznat novou zemi, nové město a zkusit něco nového :) Držím Vám moc palce :) A budu zvědavá na první zážitky z Amstru :)

4 Mončí Mončí | 3. října 2017 v 14:49 | Reagovat

[3]: díky :) snažíme se. Chceme toho poznat co nejvíc. Zatím to vypadá na půli prosince no :) ale reporty budou pravidelné i z příprav :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama