Pitbull, staford - nejlepší přítel člověka!

9. září 2016 v 12:43 | Mončí |  Úvahy a různé myšlenky
Hodně lidí má rádo psy. Retrívry, labradory, ovčáky... Jsou to mazlové už od pohledu. Já mám doma 2 hafíky. Pejska Dextera a fenečku Miu. Dexí je americký stafordšírský teriér, jsou mu 3 roky, je bílý s černými fleky, takže vypadá jak kravička. Mia je pitbullka, je jí 18 měsíců a je bílá a prosvítají ji zrzavé a černé flíčky, které má na kůži.
Přítel si Dexe pořizoval hned pod odstavení a my se seznámili 2 měsíce na to, takže malýho znám už od miminka. Je to ten nejhodnější, nejempatičtější a nejkrásnější pes, co znám (má opravdu nádhernou hlavu). Všichni si ho hned zamilují. Je to mazel a kamarád jak s ostatníma 4 nohýma zvířátkama tak i s lidma.
Miu máme od jejich 14 měsíců. Zachránili jsme ji před útulkem. Když k nám přišla, neposlouchala. Její minulá panička ji nezvládala a bylo to znát. Chtělo to hodně práce, úsilí a pevný nervy aby se odnaučila, co nesměla dělat a naučila se pořádně poslouchat. Ale teď je z ní slečna hodná, co podává packu, chce se mazlit, každé ráno vstává se mnou a poslouchá. Taky je miloučká jak Dexík, taky hodná a kamarádská, jen živější a má moc vjemů, protože je ještě štěně no.
Proč Vám tohle popisuju? Tak především proto, že strašně moc lidí se pitbullů a stafordů bojí. Odsuzují je, myslí si, že to jsou nestvůry, že akorát koušou, jsou nevychovaní, zlí, útočí bezdůvodně na lidi atd. Ale to je lež!!! Všechno tohle do lidí cpou média. To noviny udělali z těhlech úžasnejch kamarádů nepřítele společnosti. Na druhou stranu, je jasný, že pokud je pán blb, tak psa nevychová a zkazí ho a jenom tím přikrmí naše milované "pravdomluvné" deníky a televize. Pes jako takový není zlý, nemá to zabudovaný v genech, že se narodí a hned na co první myslí je, že bude vraždit. To je blbost. Záleží na výchově. Tihle pejskové potřebují hodně lásky, trpělivosti, pevný nervy a nebát se prosadit si, kdo je tu pán (samozřejmě v nějakých slušných mezích). Ono ve finále jsou mnohem nebezpečnější malí psi, kteří pořád ňafou a jen co kolem nich projdete, vás napadnou (vlastní zkušenost).
Mám doma 2 úžasný bojový vemena. Jsou to úžasní kamarádi, zlatíčka, miminka, miláčkové. Nikdy bych ani jednoho nevyměnila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama